Emirates is bezorgd over de plannen van de Europese Commissie om onderhandelingen te gaan voeren met de Golfstaten. De carrier vreest dat de landingsrechten bevroren worden. Dit meldt Reuters.
De EC wil naar verwachting in december een mandaat van de lidstaten om gesprekken te beginnen met onder andere de Golfstaten, China en Turkije. Emirates is bang dat er bij de gesprekken onmogelijke eisen gesteld zullen worden, schrijft de maatschappij in een brief aan diverse EU-lidstaten. De Open Skies afspraken moeten worden omgevormd naar Fair Skies afspraken vinden een aantal Europese landen. Onder andere Lufthansa, Air France en KLM ondervinden veel concurrentie van de golfmaatschappijen, die onterechte subsidie zouden krijgen.
Verkeerde voorwaarden
Emirates CEO Tim Clark schrijft volgens Reuters in de brief dat de gesprekken op “verkeerde voorwaarden” worden gevoerd. Dit kan de connectiviteit van de Europese luchtvaart en het toerisme negatief beïnvloeden, stelt hij. Clark schrijft ook dat er druk wordt uitgeoefend om nieuwe voorwaarden op te stellen. “Die zijn bijna onmogelijk voor alle partijen om aan te voldoen. Het gevolg zal zijn dat onze landingsrechten bevroren worden.”
In zijn brief herhaalt Clark zijn woorden dat Emirates geen subsidie krijgt, de afgelopen 27 jaar is de maatschappij winstgevend geweest. Die winst is uitgekeerd in dividend naar de aandeelhouders, schrijft hij.
Een woordvoerder van de Europese Commissie zegt dat er bij de onderhandelingen ook gekeken zal worden naar de eerlijkheid van de concurrentie. “De noodzaak voor een level-playing-field wordt wereldwijd erkend.”
Nu op voorraad: Transavia's Retro A321neo!🤩
Bestel nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!



Verschillend