Chinese luchtverkeersleiders moeten vanaf 2017 verplicht Engels spreken als zij communiceren met piloten. Deze regel stelt de Chinese luchtvaartautoriteit CAAC in, meldt AIN Online.
Luchtverkeersleiders spreken nu nog Engels met de piloten van buitenlandse maatschappijen en Mandarijn met de piloten van Chinese carriers. Volgens een medewerker van de CAAC verbetert de maatregel de ‘situational awareness’ op luchthavens. “Door communicatie in het Engels, weten de piloten de positie van ieder vliegtuig in de lucht”, aldus Zhao Yun.
Hij noemt het nieuwe beleid een stap vooruit voor de Chinese luchtvaart. Problemen verwacht de CAAC niet, omdat alle Chinese aspirant-piloten verplicht zes maanden op Engelse les moeten voor ze aan hun opleiding beginnen.
Bezorgdheid
Het besluit komt nadat eerder dit jaar drie maatschappijen uit Azië hun bezorgdheid uitten over het gebruik van twee talen op de radio-frequenties van de luchthaven van Beijing, de drukste luchthaven van het land. De carriers wilden niet met naam en toenaam genoemd worden uit angst voor Chinese represailles.


Verschillend
VWO