Lufthansa heeft na inmenging van een bemiddelaar eindelijk een cao-akkoord bereikt met haar cabinepersoneel. Dat heeft de maatschappij bekendgemaakt. Vorige week liet vakbond UFO al weten dat de partijen eruit waren, zonder details prijs te geven.
Dankzij de bemiddelaar zijn onder andere afspraken gemaakt over een nieuwe pensioenregeling en loonsverhogingen. “Voor Lufthansa en ook voor onze collega’s in de cabine is het heel belangrijk dat we een overeenkomst hebben bereikt en de rust voor de komende jaren is verzekerd,” zegt Bettina Volkens, de HR-manager van Lufthansa.
De partijen zaten ruim een half jaar om tafel, de cabin crew legde een aantal keer het werk neer, waardoor Lufthansa vluchten moest annuleren.
De maatschappij omschrijft het akkoord als een ‘niet staken’ akkoord: tot 2023 wordt er als het goed is, niet gestaakt door het cabinepersoneel. Tot die tijd zullen er ook geen gedwongen ontslagen vallen. De medewerkers gaan er de komende jaren financieel op vooruit. Ook mogen ze met 55 jaar met pensioen. Dit was een harde eis van vakbond UFO; Lufthansa wilde in eerste instantie de pensioenleeftijd verhogen.


Uddel
MBO