Corendon moet een boete van 350.000 euro betalen omdat het bedrijf in advertenties niet alle bijkomende kosten voor vliegtickets en pakketreizen verwerkte. Dit heeft de Autoriteit Consument en Markt (ACM) bepaald.
Consumenten die een reis willen boeken, moeten kunnen kiezen op basis van de werkelijke kosten. “Reisaanbieders moeten daar duidelijk over zijn, zodat consumenten de verschillende aanbiedingen kunnen vergelijken”, aldus Anita Vegter, bestuurslid van de ACM.
Bij advertenties op de website vermeldde Corendon volgens de ACM geen variabele kosten, die wel gerekend worden. Bij pakketreizen ging het om boekingskosten van 25 euro en 2,50 euro voor het calamiteitenfonds. Bij losse vliegtickets werd 3 euro aan servicekosten niet vermeld. “Consumenten worden hierdoor misleid en kunnen de verschillende aanbieding niet goed vergelijken”, stelt de autoriteit. Corendon krijgt een boete van in totaal 350.000 euro.
disproportioneel
Corendon-topman Steven van der Heijden noemt de boete tegenover het ANP ‘disproportioneel hoog’. Hij wijst daarbij naar concurrenten die ook niet alles volgens de regels zouden doen. De reisaanbieder gaat tegen de boete in beroep.
Nu op voorraad: Transavia's Retro A321neo!🤩
Bestel nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!


Verschillend