Luchtvaartmaatschappij easyJet heeft in maart 2018 ruim 6,5 miljoen passagiers vervoerd. Dit komt neer op een stijging van 3,4 procent ten opzichte van een jaar eerder. In maart werden ruim 1200 vluchten geannuleerd.
De carrier vervoerde 6.549.703 reizigers in de 31 dagen van maart. In 2017 waren dat nog 6.334.753 passagiers. De bezettingsgraad in de Airbussen van de maatschappij kwam uit op 93,4 procent.
Annuleringen
EasyJet’s cijfers hadden nog hoger uit kunnen vallen. De maatschappij moest in maart 1274 vluchten annuleren. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van maart 2017; toen gingen 575 vluchten niet door. De meeste annuleringen kwamen door slechte weersomstandigheden. Ook gooiden stakende luchtverkeersleiders de vliegplannen van easyJet in de war. Ruim tweehonderd vluchten moesten hierdoor geannuleerd worden.
Tegel
In de cijfers van maart is de nieuwe basis op luchthaven Berlijn Tegel niet meegenomen. Daar staan sinds begin januari zeven vliegtuigen. Dat aantal wordt de komende tijd uitgebouwd naar 25. EasyJet benut in Berlijn de capaciteit die vrijgekomen is na het faillissement van airberlin.


Verschillend