In een gezamenlijke verklaring zeggen de Air France pilotenvakbonden weer te willen onderhandelen met de directie van de maatschappij. Er komen voorlopig geen nieuwe stakingen.
Chantage
In hun brief zeggen de vakbonden dat het vertrek van topman Janaillac niets verandert. Ze willen nog steeds meer loon dan Air France geboden heeft. Dat Janaillac opstapt, is volgens de bonden het gevolg van “zijn eigen chantage”. “Het inhalen van de schalen dat geblokkeerd was, moet worden hersteld. Dat brengt niet de bedrijfsvoering in gevaar”, zeggen de bonden. De directie moet naar meerderheid van personeel luisteren. Zij is nu aan zet.”
Lot
Janaillac had zijn lot verbonden aan de stemming onder personeelsleden om het loonbod te accepteren. Dit werd door 55 procent van het personeel afgewezen. Hierop kan de topman niets anders dan zijn aftreden aankondigen. De vakbonden zeggen blij te zijn “dat werknemers hun onafhankelijkheid hebben behouden” en tegen hebben gestemd. Ook bedanken de bonden voor het vertrouwen dat hernieuwd is met de tegenstem.
15 dagen
Er is dit jaar al 15 dagen gestaakt. Volgens de maatschappij leidt dit tot honderden miljoen euro’s schade. In de eerstekwartaalcijfers zei Air France dat het resultaat gedrukt werd door de stakingen. Dinsdag is dus voorlopig de laatste stakingsdag. Air France verklaarde dat vijf procent van de long-haulvluchten uitviel, een kwart van de medium-haulvluchten en achttien procent van de short-haulvluchten.


Uddel
MBO