Het Airbus C295 tanktoestel heeft met succes voor het eerst in de lucht een vliegtuig bijgetankt. Er werd in vijf vluchten anderhalve ton aan brandstof overgedragen.
Test
In december werden er testen op de grond uitgevoerd. In januari testte Airbus het air-to-air bijtanken in samenwerking met de Spaanse luchtmacht. Er werd gevlogen op een snelheid tussen de honderd en honderddertig knopen, zo’n 185 tot 240 kilometer per uur.
Video
De vliegtuigbouwer heeft woensdag onderstaande beelden van de testvlucht naar buiten gebracht.
Airbus #C295 successfully performs wet contacts as a tanker ⛽️
Learn more: https://t.co/s3Pp4LpwAf #AAR @EjercitoAire pic.twitter.com/ff60GlfdfF— Airbus Defence (@AirbusDefence) January 29, 2020
Canada
In 2019 maakt de C295 voor de Canadese luchtmacht de eerste vlucht. Vanaf Sevilla vloog het toen één uur en 27 minuten. Het krijgsmachtonderdeel heeft zestien toestellen van dit type in bestelling staan, ter vervanging van de CC-115 Buffalo’s en CC-130’s.


Uddel
MBO