Ryanair verwacht dat er een prijzenoorlog ontstaat na corona. “De uitverkoop van stoelen is nodig om te vraag te stimuleren”, zegt Michael O’Leary, CEO van Ryanair, bij het bekendmaken van de jaarresultaten.
Stoelen
Hij verwacht dat maatschappijen die staatssteun krijgen, stoelen met verlies zullen verkopen om passagiers aan te trekken en het marktaandeel te behouden. “Als er onder de kostprijs wordt verkocht, dan zullen wij weer onder die prijs gaan zitten”, aldus O’Leary.
Tarieven
“Het zal een geweldige kans zijn voor klanten. Omdat we de goedkoopste operator zijn, hebben we de laagste tarieven op de markt”, zegt Neil Sorahan, CFO bij de maatschappij. Ook hoopt Ryanair dat de veiligheidsmaatregelen die aan boord worden genomen passagiers zullen aanmoedigen om weer te gaan reizen.
Maatregelen
De belangrijkste maatregel is dat passagiers en medewerkers mondkapjes zullen dragen. Betalen aan boord kan niet meer met munt- of briefgeld en er worden temperatuurcontroles uitgevoerd. De middelste stoel wordt niet vrijgehouden, maar op de luchthavens wordt de social distancing wel aangemoedigd. In juli herstelt de maatschappij veertig procent van het vliegschema.


Verschillend