Een Boeing 737 van Ryanair kreeg zondagmiddag tijdens de landing op Eindhoven Airport een klapband. Het vliegverkeer lag daarna enkele minuten stil.
De vlucht was afkomstig van Londen Stansted en landde rond 15:00 uur op Eindhoven Airport. Toen bleek dat de machine een klapband had, werden hulpdiensten ingeschakeld. Het vliegtuig kwam tot stilstand op de taxibaan. Onder begeleiding van de brandweer kon het toestel op eigen kracht naar het platform taxiën waar de passagiers en bagage normaal konden worden uitgeladen.
Op het platform werd het vliegtuig geïnspecteerd. ‘Toen duidelijk was dat het allemaal meeviel, zijn de hulpdiensten weer vertrokken’, aldus een woordvoerder van de luchthaven. Het vliegverkeer werd na een kleine tien minuten hervat. De korte stop leverde verder geen significante vertragingen op.
Bommelding
Een week eerder vond er nog een ander opmerkelijk incident plaats op Eindhoven Airport. Het vliegverkeer lag toen urenlang stil vanwege een bommelding. De Transavia-vlucht uit Praag stond uit voorzorg een flinke tijd op een veilige afstand van de passagiersterminal. Na een inspectie van de Explosieven Opruimingsdienst van Defensie werd er geconstateerd dat er geen explosief aan boord het toestel was.



Uddel
MBO