Een BA 747 piloot zette zaterdag het vliegtuig veilig op de baan, terwijl een deel van het landingsgestel niet uitgeklapt kon worden.
Zaterdag ging een British Airways B747 van Heathrow op weg naar Chicago voor vlucht BA295. Al snel keerde het toestel terug wegens een technisch probleem. Op de video is te zien dat een deel van het linker deel van het hoofdlandingsgestel niet uitgeklapt is.
Passagier Martin Robinson zegt tegen de krant Daily Star: “The pilot was brilliant, very cool and calm. We are currently sitting on runway waiting to be towed back. Emergency services were on stand-by.”
“I think the pilot nailed it. Everyone was calm. Landing was almost seamless. Better than other flights I’ve been on.”
Een andere passagier noemt het de zachtste landing ooit. De baan op Heathrow is kort gesloten geweest omdat het toestel de baan in eerste instantie niet kon verlaten. Na een check van technici kon het toestel weggesleept worden. Daarna gingen de passagiers er in bepaalde volgorde uit om de 747 in balans te houden. Enige uren later gingen de passagiers met een ander toestel alsnog naar Chicago.
Een jaar geleden had een Virgin Atlantic 747 hetzelfde probleem.

Verschillend