Europese luchtvaartmaatschappijen schrappen drastisch in het aantal vluchten naar Brazilië de komende winterperiode. De economische en politieke onrust in het land en het Zika-virus hebben de vraag om tickets aanzienlijk vermindert.
British Airways zet kleinere toestellen in. Lufthansa zal alleen nog van Frankfurt rechtstreeks naar Rio vliegen. In de wintermaanden vervallen de vluchten vanaf München. Dochteronderneming Swiss heeft aangekondigd nog maar drie keer per week op Rio te vliegen, in plaats van de zeven tot tien vluchten in de zomer.
Noord Amerika
Niet alleen de Europese maatschappijen zien de vraag naar Brazilië sterk afnemen. Air Canada vermindert in oktober het aantal vluchten flink en American Airlines vliegt vanaf Miami minder op Recife en Salvador.
Braziliaanse maatschappijen zelf hebben het zwaar. Marktleider GOL, liet al weten dat het aanbod met zon 20 procent is gedaald en dat 20 toestellen uit de vloot gehaald zullen worden. Ook TAM laat weten af te bouwen.

Verschillend
VWO