Boeing is achter de schermen actief op zoek naar kopers voor een verlengde 737. Dit meldt CNN op basis van gesprekken met ingewijden.
De Amerikaanse vliegtuigfabrikant spreekt onder andere met Delta, United, Lion Air, Alaska en Air Canada over de 737 MAX 10, zoals het verlengde toestel heet.
Volgens CNN heeft Boeing’s raad van bestuur aan het eind van vorig jaar toestemming gegeven om luchtvaartmaatschappijen actief bij het project te betrekken.
Als er genoeg interesse is, dan wil Boeing de eerste 737 MAX 10 al in 2020 aan klanten overhandigen. Het toestel moet de concurrentie aangaan met de succesvolle A321neo van Airbus.
Eerder lekte al uit hoe de 737 MAX 10 er waarschijnlijk uit gaat zien: het toestel wordt zo’n 170 centimeter langer dan de MAX 9 en biedt plaats aan tot wel 230 passagiers.


Uddel
MBO