Een van de populairste kantoorgebouwen op Schiphol, The Base, krijgt een uitbreiding.
Het nieuwe gebouw, genaamd ‘The Base D’, moet voldoen aan de vraag naar meer kantoorruimtes op de luchthaven. Daarnaast is de ruimte tussen The Base en het Hilton Hotel omgedoopt tot een publieksplein, genaamd ‘The Square’.
Basisvoorzieningen
Het bestaande gebouw van The Base op het Central Business District werd na een renovatie in 2015 opgeleverd en voorziet in de basisvoorzieningen op Schiphol. Het complex bevat, naast kantoorruimtes, ook een overdekt atrium, een bedrijfsrestaurant, een café, een bibliotheek, sportfaciliteiten en een 24/7 kinderopvang.
The Base D
Schiphol meldt dat de vraag naar nieuwe kantoorruimtes groot is en daarom is besloten om het huidige pand uit te breiden. The Base D zal, via een passage, direct verbonden worden met de bestaande Base. Huurders van The Base D kunnen hierdoor gebruik maken van alle aanwezige faciliteiten in The Base.
De nieuwe toren, dat voornamelijk uit een glazen constructie bestaat, krijgt vier verdiepingen met elk 1.075 vierkante meter vloeroppervlakte. Alle verdiepingen zullen worden voorzien van balkons. Tevens zijn er flexibel te huren ruimtes beschikbaar. De ondergrondse parkeergarage biedt plek aan circa 111 auto’s. Het gehele gebouw kent een totale oppervlakte van 6500 vierkante meter. Het gebied rondom The Base D zal parkachtig ingericht worden. De oplevering staat gepland in het eerste kwartaal van 2019.
Locatie
The Base D komt op het huidige parkeerterrein P22 te staan, pal tegenover en in het verlengde van de bestaande Base. Hierdoor zal een gedeelte van deze parkeeroppervlakte worden opgeheven. Vanaf 19 juni 2017 tot en met het tweede kwartaal van 2019 is P22 dan ook gesloten. Bezoekers kunnen in deze periode gebruik maken van de parkeergarage van The Base, P12 en de parkeergarage van WTC Schiphol Airport.

Publieksplein
De ruimte tussen The Base en het Hilton Hotel is ook op de schop gegaan. Het publieksplein, genaamd ‘The Square’, verbindt de twee zojuist genoemde gebouwen en opende in juli 2017.
Over het publieksplein meldt spotschiphol.nl: “Het nieuwe publieksplein ‘The Square’ is ontwikkeld met het doel bewoners en passanten een plek te bieden om te ontspannen, te ontmoeten en te inspireren.” Het plein is omgeven door veel groen en lichtelementen én kent invloeden van verschillende kunstenaars. The Square kent ook een amfitheater, die gebuikt kan worden voor concerten en evenementen.
Door: Stijn Brinkhaus


Verschillend