De elfde Dreamliner van KLM is aangekomen in Nederland. Het toestel landde vrijdagochtend op Schiphol. Bij vliegtuigbouwer Boeing worden nog twee 787-9’s voor KLM gebouwd.
Alle Dreamliners van KLM hebben de naam van een bloem. Het nieuwste toestel, met als registratie PH-BHN, heet in het Engels ‘Morning Star’; in het Nederlands is dit Morgenster . De andere toestellen heten onder andere Anjer, Bougainville, Zonnebloem en Hibiscus. In de 787 kunnen 294 passagiers mee.
KL7879
De Morning Star vertrok donderdagavond rond 23.30 uur Nederlandse tijd vanuit Everett en vloog als KL7879 naar Schiphol. Iets na 8.00 uur vrijdagochtend landde het toestel in Amsterdam.
Delivered: KLM #787-9 PH-BHN (named "Morning Star") left Everett for Amsterdam this afternoon as flight KL7879. pic.twitter.com/q0QPEZvJnJ
— Jennifer Schuld (@JenSchuld) January 25, 2018
Augustus
In april en augustus ontvangt KLM nog twee 787-9’s. Daarna neemt de maatschappij de 787-10 in gebruik. Dit moet vanaf 2019 gaan gebeuren.
Vervanging
De 787’s vervangen een deel van de oudere vloot van KLM, waaronder de Boeing 747. Donderdag verliet de negende jumbojet de vloot.


Verschillend
VWO