Emirates-bestuursvoorzitter Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum sluit een fusie met Etihad uit. Dat zei hij tegen persbureau Bloomberg na de presentatie van de financiële cijfers van het afgelopen boekjaar.
Fusie
“Veel mensen hebben gemeld dat er een fusie aan zit te komen,” aldus de bestuurder. Hier zijn echter geen plannen voor. “Dit is niet de bedoeling. Helemaal niet. Ik denk dat we moeten praten over synergiën, het gaat om de verhouding tussen Emirates en flydubai.”
Problemen
De geruchten ontstonden na de tegenvallende resultaten van Etihad en de capaciteitsproblemen bij Emirates. De golfcarrier, onder leiding van Tim Clark, moest afgelopen maand tientallen vliegtuigen parkeren door een tekort aan personeel.
Flydubai
Emirates en prijsvechter flydubai werken sinds vorig jaar nauwer samen. De maatschappijen breidden hun codeshare-programma’s uit. Eerder klonken er geluiden van een aanstaande fusie tussen de maatschappijen uit Dubai, maar ook hiervan lijkt voorlopig geen sprake.


Verschillend