Michael O’Leary, Ryanair-CEO, is blij met de veranderingen in het management van Boeing en vond die hard nodig.
‘We kijken ernaar uit om samen te werken met Stephanie Pope om de leveringen van B737-vliegtuigen aan klanten, waaronder Ryanair, voor 2024 te versnellen. We kijken er ook naar uit om te blijven samenwerken met Boeing CEO Dave Calhoun en CFO Brian West’, aldus de Ryanair-topman. Hij geeft verder aan Boeing te willen helpen met het herstellen van de leveringen, zodat de maatschappij op haar beurt ‘sterk kan blijven groeien’.
Maandag maakte Calhoun bekend zijn functie als CEO van Boeing eind dit jaar neer te leggen. Ook de CEO van Boeing Commercial Airplanes en de voorzitter van de Raad van Bestuur nemen ontslag. Het vertrek komt na verschillende oproepen van luchtvaartmaatschappijen, waaronder Ryanair, en autoriteiten om grote veranderingen bij de fabrikant door te voeren. Aanleiding voor de oproepen waren alle kwaliteits- en fabricagefouten bij Boeing-vliegtuigen die de afgelopen tijd aan het licht kwamen. Calhoun liet aan zijn werknemers weten dat ‘vlucht 1282 van Alaska Airlines een keerpunt was’ voor het bedrijf.
Kritiek
O’Leary uitte eerder al kritiek over het leveringsschema van Boeing. De fabrikant zou namelijk veel te optimistische beloftes doen en ze keer op keer verbreken. ‘Er is een shitshow aan de gang in Seattle. Wij willen die verdomde toestellen krijgen’, aldus de topman. Ook gaf hij toen aan dat het huidige management van Boeing moest worden vervangen. De vertraagde leveringen zouden problemen kunnen veroorzaken bij het zomerschema van Ryanair. O’Leary waarschuwde reizigers daarom voor geschrapte vluchten deze zomer.
Nu te bestellen: Transavia's Retro A321neo!🤩
Pre-order nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!



Uddel
MBO