Een TransAsia ATR 72-600 was onderweg van Makung naar Taipei toen de linkermotor uitviel. Het toestel was op een hoogte van 15.000 voet, ongeveer halverwege de vlucht van 260km.
De crew daalde naar 8.000 voet en kreeg de motor weer aan de praat. De vlucht kon veilig worden voortgezet. Het toestel staat nu nog op de grond en een aantal vluchten is geannuleerd.
TransAsia heeft het afgelopen jaar een aantal incidenten gehad. De bekendste is de crash met een ATR 72 in een rivier in Taipei. Vermoed wordt dat dit kwam door een weigerende motor. De crash is op video vastgelegd. Vlak na deze crash is er een noodlanding geweest na een haperende motor. In juli 2014 crashte een ATR 72 op een dorpje toen de piloten te laag aankwamen tijdens een landing.


Uddel
MBO