Lufthansa is bezorgd over wat de financiële problemen op de Chinese aandelenmarkt met de luchtvrachtmarkt gaat doen.
Afgelopen maand zijn de beurzen in zowel Shanghai als Shenzhen ruim dertig procent gedaald. De laatste week gaat het buitengewoon snel met meerdere procenten verlies per dag. De Chinese regering probeert de krach te stoppen door de handel enige tijd stil te leggen en beursgangen uit te stellen. Dat heeft echter geen effect, de koersen blijven dalen.
Lufthansa’s baas van de vrachtactiviteiten, Peter Gerber, zegt op een bijeenkomst in Frankfurt dat hij zich zorgen maakt. Als dit zo doorgaat zal de luchtvracht de eerste zijn die het merkt. De loadfactor van vracht is gedaald naar 64%, met vooral veel lege vliegtuigen van en naar China. De Chinese export krimp voor de derde maand op rij. De import krimpt al zeven maanden. De prijzen voor luchtvracht tussen oost en west zijn nog niet zo laag geweest sinds 2009. Cijfers uit de jaren voor 2009 zijn niet bekend.
Ook bij DHL zien ze dat de Chinese economie er slecht voor staat, dit heeft zijn weerslag op de hoeveelheid luchtvracht. Een hoge manager zegt tegen Bloomberg dat iedereen in de vrachtbusiness afhankelijk is van China. De vrachtmarkt heeft het lange tijd zwaar gehad tijdens de economische crisis. Met name buiten Europa trok de markt de laatste tijd weer een beetje aan.


Verschillend