Piloten van flydubai zeggen in geheime documenten zo tot de limiet gepusht te worden dat de vliegveiligheid gevaar loopt. Vermoeidheid wordt als belangrijkste factor genoemd.
Documenten
Engelse krant The Guardian heeft air safety rapporten van 413 vluchten ingezien. In 40 gevallen (10%) hebben de piloten het over vermoeidheid. In één geval noemt een piloot de werktijden illegaal. De maatschappij zou de vliegers niet voldoende rust geven tussen twee vluchten.
Een aantal quotes uit de documenten:
“Het is niet veilig en niet helpend om te vragen om overwerk.”
“Als de crew zegt vermoeid te zijn, moet de maatschappij dat geloven. Niemand wil de reden zijn voor vertragingen. Als we ons veilig zouden voelen de vlucht te maken, zouden we het echt wel doen.”
“Het is onacceptabel om druk uit te oefenen, ook als dat op een vriendelijke manier wordt gedaan. De crew over proberen te halen terwijl ze zeggen het niet verantwoord te vinden te vliegen is onprofessioneel en extreem gevaarlijk.”
Crash
De rapporten komen vier maanden na de eerste dodelijke crash van de maatschappij. Alle 62 mensen aan boord van vlucht FZ981 van Dubai naar Rostov aan de Don kwamen om op 19 maart. Een fout van de piloten wordt vermoed als de oorzaak.
Flydubai
In een verklaring aan The Guardian zegt de maatschappij dat piloten altijd worden aangemoedigd alles te melden. Er volgen geen straffen of andere maatregelen. De maatschappij probeert dit proces zo open en vertrouwelijk mogelijk af te handelen. “Piloten die te moe zijn kunnen zich zonder consequenties terugtrekken van een vlucht.” Veiligheid staat bovenaan de prioriteitenlijst, zegt flydubai.
Nu op voorraad: Transavia's Retro A321neo!🤩
Bestel nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!



Uddel
MBO