TAP heeft in september 4,7 procent meer passagiers vervoerd ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Bijna 1,2 miljoen reizigers vlogen met TAP, zo maakte de Portugese maatschappij vandaag bekend.
Vooral de intercontinentale vluchten deden het goed, met een groei van 11,3 procent. TAP heeft in het afgelopen jaar flink uitgebreid in de Verenigde Staten. Zo kwamen er nieuwe routes bij naar Boston en New York JFK.
De gemiddelde bezettingsgraad was 85,5 procent.
Geen verrassing
De goede cijfers zijn ongetwijfeld geen verrassing voor David Neeleman, die vorig jaar met een consortium van investeerders TAP overnam. Hij zei eerder deze maand in een interview met Skift dat het bijna onmogelijk is om niet succesvol te zijn met de huidige kerosineprijzen:
“TAP doet het erg goed en we verwachten winst te maken dit jaar. Dat komt voor een groot deel door de lage kerosineprijzen: bij dit niveau moet je gewoon geld verdienen.”
Neeleman is geen onbekende in de luchtvaartwereld. Hij is ook de oprichter van JetBlue en het Braziliaanse Azul, waar Up in the Sky deze zomer nog mee vloog.



Verschillend
VWO