Een nieuwe te bouwen vliegveld van 2500 hectare groot, net buiten de Filipijnse hoofdstad Manilla, moet de druk op het huidige internationale vliegveld verlichten.
Ook de uitbreiding van het tweede vliegveld van de stad en de bouw van nog een kleiner nieuw vliegveld moeten volgens de minister van Transport ervoor zorgen dat er meer passagiers verwerkt worden en daardoor dus meer toeristen naar de Filipijnen komen. In 2015 kwamen er nog 5,9 miljoen toeristen, in 2022 moeten dat er 12 miljoen zijn.
Bulacan
Een van de nieuwe vliegvelden zou ten noorden van de stad Manilla, in Bulacan, uit de grond gestampt moeten worden. Het ministerie van Transport doet onderzoek naar een aanbesteding voor dat vliegveld. Met de bouw is ruim 13 miljard euro gemoeid. Een andere optie is een nieuw vliegveld en een nieuwe haven op het voormalige terrein van de Amerikaanse basis in de provincie Cavite, dat tegen Manilla aanligt.
Ninoy Aquino International Airport, zoals het internationale vliegveld van Manilla officieel heet, staat al jaren bekend als veel te klein. In 2015 verwerkte het 36,7 miljoen passagiers, terwijl het eigenlijk maar een capaciteit heeft van 30 miljoen. Lange tijd stond het vliegveld op de lijst van slechtste vliegvelden ter wereld.



Verschillend
VWO