Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    KLM investeert in deze fabriek: ‘Koploperspositie versterken’

    12/02/2026

    Air Canada volgt Air France-KLM

    12/02/2026

    Birdstrike op Schiphol: A320 keert terug

    10/02/2026

    American en United vechten om Chicago: kansen voor Schiphol?

    09/02/2026

    Surinamers boos op KLM: ‘Dit is onacceptabel’

    09/02/2026
  • Achtergrond

    Een fantastisch product dat van Schiphol verdwijnt | Flight Report

    08/02/2026

    SAAB Viggen: de Zweedse tegenhanger van de F-16

    08/02/2026

    Go-around: met vol vermogen terug de wolken in | Column

    07/02/2026

    KLM-gezagvoerder: ‘Het mooiste vliegen is toch echt het jachtvliegen’

    07/02/2026

    Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

    02/02/2026
  • Editors’ choice

    KLM investeert in deze fabriek: ‘Koploperspositie versterken’

    12/02/2026

    Air Canada volgt Air France-KLM

    12/02/2026

    Lufthansa zet streep door alle vluchten

    12/02/2026

    Mega-order voor Airbus: AirAsia zet vol in op A220

    12/02/2026

    Vliegen ineens weer populair na treinramp in Spanje

    10/02/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Naast het nieuws»Achtergrond»Opinie»Column»De rectale bommenwerper is jarig | Column Goof
Column

De rectale bommenwerper is jarig | Column Goof

Door Goof Bakker31 augustus 2020, 10:00 • Update 14:17Leestijd: 4 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

Precies vandaag, maar dan in 1958 vloog de Vigilante het eerst.

Bijzondere aan die Vigilante is dat hij zijn bommen en granaten door zijn reet naar buiten wierp. Tussen de straalpijpen van de twee motoren zit een anus, en daar poept hij een atoombom doorheen naar buiten. Eigenlijk is dat zoals het hoort: je hebt een hekel aan je vijand, dus je gooit ontploffende drollen op zijn kop.

Ze zijn er nauwelijks meer, Vigilantes. Twee of drie in een museum. Eéntje staat er op een paal voor het vliegveld van Sanford, Florida. Omdat-ie daar vroeger rondvloog, tijdens de Koude Oorlog. Ik maak elke keer een foto van deze lonely Joe, als ik weer eens te vroeg ben voor mijn terugvlucht. Heb er intussen wel tien.

Zoals zovele velden in Florida is Sanford een voormalig militair veld. Jumbolair Airpark, waar John Travolta woont, en Spruce Creek, waar John Travolta door jaloerse medebewoners weggejaagd werd, zijn ook voormalige militaire bases.

Ze zijn omgebouwd tot Airparks waar verveelde rijkaards rondvliegen in de warbirds die er ooit voor het echie vlogen.

Zwaarden worden ploegscharen, zo kun je er ook tegen aan kijken.

Goof Bakker

Additional facts

Proeflezer Bert zegt: “Scheit op/aan de vijand. Mooi. Of iedereen het kan waarderen, weet ik niet. Vertel liever wat meer over die Vigilante. Dat het een van de grootste bommenwerper was die vanaf een vliegdekschip opereerde. Dattie in dienst was van de US Navy.”

Proeflezer Steve (ex-F16) zegt: “Ik weet ik het niet zeker, maar deze constructie heeft mogelijk te maken met het afwerpen op hoge snelheid, waarbij een bomb bay door misschien gelimiteerd zou zijn. Misschien is zelfs supersonische package delivery mogelijk.”

Proeflezer Jaap zegt: “Mooi beeld: poepende bommenwerper. Doet me denken aan het boekje van de kleine mol die wil weten wie er op zijn hoofd heeft gepoept.”

Proeflezer Sip schrijft: Het National Naval Aviation Museum in Pensacola is naar mijn mening een van de beste, zo niet het beste Aviation museum in de US. Ik heb er vele uren doorgebracht. We sliepen in het  Navy Lodge Hotel recht tegenover het museum.”

Proeflezer Jerry zegt: “Prachtig gelijnd vliegtuig vind ik dit nog altijd. Eigenlijk was hij te groot voor gebruik een vliegkampschip. Hierbij een link van een prachtig gerestaureerd toestel;

https://youtu.be/0XK8SPu1p04.” Mooi Jerry, je kunt die achterste bomb bay goed zien.

Proeflezer Nick wijst erop dat Vigilante ook Spaans of Portugees kan zijn. In het Portugees zou het dan uitgesproken worden als Vigilantsj.” Zoals mijn vriend Kevin ook altijd een Corvette een Corvetsj noemt. Prachtige en niet heel moeilijke taal, Portugees, mensen, aanrader.

Proeflezer Goof zegt: “Zo’n rectale bommenbuis…zouden ze daar bij het ontwerp van de JSF wel aan gedacht hebben? Lijkt me veel makkelijker te construeren dan die gekartelde bomdeuren, die open en dicht moeten kunnen en zo. Die maken ze trouwens bij Fokker, geloof ik, dat wel weer. Dus maar niet te krities over doen.”

Een vigilante is een groep burgers die het recht in eigen hand neemt om zich te verdedigen. Lees ik op Wiki. Vigilante blijkt Spaans te zijn, en de term is pas later in het Engels opgedoken.

Honderden militaire vliegvelden waren er in Florida in WO2 en de Koude Oorlog. Het klimaat was gunstig om er lekker te oefenen. En de militairen konden lekker aan het strand liggen, als ze vrij hadden. De Florida Panhandle was helemaal één groot arsenaal. De Blue Angels logeren er nog steeds, in de winter. En er is een enorm museum over Naval Aviation. En een museum met alleen maar bommen. Allebei in de buurt van Pensacola. Tip van Goof: ga er eens kijken, is heel indrukwekkend.

Werken in de Luchtvaart

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO
Column Goof
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Goof Bakker
  • Website
  • Facebook

Columnist en mede-eigenaar van Up in the Sky. Goof heeft zijn sporen verdiend als reclametekstschrijver en schrijft nog altijd over luchtvaart. Hij publiceerde onder andere in NRC Handelsblad en de Volkskrant. Zijn columns verschijnen zowel op Up in the Sky als in Piloot & Vliegtuig. Regelmatig kiest Goof het luchtruim, de ene keer in een Cessna O-2A, de andere keer in een Yak-52.

Gerelateerde Artikelen

Smaakbeleving op grote hoogte

11/02/2026Partner Content

Een fantastisch product dat van Schiphol verdwijnt | Flight Report

08/02/2026Leon Holtkuile

SAAB Viggen: de Zweedse tegenhanger van de F-16

08/02/2026Leonard van den Broek
Recent

Amerikaanse airline stuurt A320neo’s retour 

13/02/2026

F-35’s en vliegdekschip duiken op aan andere kant van de wereld

13/02/2026

Airbus en Boeing krijgen nog meer concurrentie uit China 

13/02/2026
Populair

Europese straaljager lijkt uiteen te vallen

10/02/2026

Surinamers boos op KLM: ‘Dit is onacceptabel’

09/02/2026

Nieuwe F-35’s mogelijk geleverd zonder cruciaal onderdeel

13/02/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.

Werken in de Luchtvaart

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.