Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    KLM investeert in deze fabriek: ‘Koploperspositie versterken’

    12/02/2026

    Air Canada volgt Air France-KLM

    12/02/2026

    Birdstrike op Schiphol: A320 keert terug

    10/02/2026

    American en United vechten om Chicago: kansen voor Schiphol?

    09/02/2026

    Surinamers boos op KLM: ‘Dit is onacceptabel’

    09/02/2026
  • Achtergrond

    Een fantastisch product dat van Schiphol verdwijnt | Flight Report

    08/02/2026

    SAAB Viggen: de Zweedse tegenhanger van de F-16

    08/02/2026

    Go-around: met vol vermogen terug de wolken in | Column

    07/02/2026

    KLM-gezagvoerder: ‘Het mooiste vliegen is toch echt het jachtvliegen’

    07/02/2026

    Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

    02/02/2026
  • Editors’ choice

    KLM investeert in deze fabriek: ‘Koploperspositie versterken’

    12/02/2026

    Air Canada volgt Air France-KLM

    12/02/2026

    Lufthansa zet streep door alle vluchten

    12/02/2026

    Mega-order voor Airbus: AirAsia zet vol in op A220

    12/02/2026

    Vliegen ineens weer populair na treinramp in Spanje

    10/02/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Nieuws»Lodewijk Oudshoorn: London City Airport
Nieuws

Lodewijk Oudshoorn: London City Airport

Door Redactie2 juli 2015, 16:54Leestijd: 3 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

Lodewijk_Frequent_Flyer3

London City Airport is een wonder. Ultrakorte landingsbaan in hartje Londen. Modern toppunt van efficiëntie en comfort. Miniatuurversie van het financiële centrum van Europa.

London City Airport, oftewel LCY, is de enige luchthaven die ik ken waar je vanuit iedere hoek – waar je ook staat – alle vertrektijden in één oogopslag kunt zien. Het hele vliegveld is verbazingwekkend klein gezien de enorme hoeveelheden zakenvluchten die er dagelijks landen en vertrekken. Er zijn boekenstalletjes met de laatste bestsellers op het gebied van Business, Management en Finance. Je kunt er biologische koffie en peperdure champagne drinken. Aan de bar zitten grijze mannen in donkere pakken over hun iPad gebogen met een pint lauwe Guinness.

LCY is een dorp. Bijna iedere keer dat ik er kom, loop ik er wel een bekende tegen het lijf. Alleen al in de afgelopen drie maanden zag ik er Gerrit Zalm, Jan-Kees de Jager, Hans Hoogervorst en Wouter Bos. Overal om je heen hoor je ernstige gesprekken over opties, effecten en de stand van de economie. Toeristen, laat staan backpackers, zijn een grote zeldzaamheid. De mannen dragen bijna zonder uitzondering donkere pakken en zwarte schoenen, de vrouwen kekke mantelpakjes en hoge hakken. Alle clichés zijn waar op London City Airport.

©Loz Pycock
©Loz Pycock

Wie vaak op LCY vliegt, ontdekt al snel “hoe het werkt”. Bijvoorbeeld dat je het beste achterin het vliegtuig kunt gaan zitten, omdat er ook een trap aan de achterkant van het vliegtuig wordt neergezet, die zich dichter bij de douanepoortjes bevindt. Vermijd rij 7 als je graag naar buiten wilt kijken tijdens de vlucht, want op die rij zoek je tevergeefs naar een raampje. En maak vooral niet de fout een taxi naar het centrum te nemen, want dat kost tientallen ponden en duurt twee keer zo lang als de District Light Railway (DLR), die je voor vijf pond iedere drie minuten naar Canary Wharf of London Bridge rijdt.

Maar hoe terecht al die jubelverhalen ook zijn, ik word ook altijd een beetje treurig als ik er kom. De luchthaven die de financiële en politieke crème de la crème van Europa tot haar vaste klantenkring rekent, herbergt ook veel eenzaamheid. Hier vind je de uitgebluste topmanagers met wallen onder hun ogen, die in het nabij gelegen Holiday Inn hotel de minibar hebben leeggedronken op kosten van de zaak, daarbij slechts vergezeld door Sky Sports of een plat-Brits “Adult Channel”. Er wordt weinig gelachen op LCY.

Vorige week was het voor mij weer zover. Te midden van de somber zwijgende blauwe maatpakken werd ik ’s avonds terug naar Amsterdam gevlogen. Maar toen we uitgestapt waren, gebeurde er iets bijzonders. We kwamen op de loopband middenin een groep uitgelaten jonge vrouwen terecht, die misschien naar een vrijgezellenfeest op weg waren. In onvervalst Cockney accent lachten, joelden en schreeuwden de blondines iedereen toe.

En zie: de zakenzombies ontdooiden. Ze lieten de dames met een verlegen grijns hoffelijk voor gaan, maakten voorzichtig een grapje en zagen er opeens vijftien jaar jonger uit. Een wonder.

Column Lodewijk Oudshoorn

Vanaf Schiphol vliegt Lodewijk wekelijks naar diverse bestemmingen in Europa en Azië. In 2014 vloog hij voor zijn werk ongeveer 150.000 km en heeft een onder andere een platinum Flying Blue card. Deze frequent flyer schrijft een tweewekelijkse column op Upinthesky. Lees alle columns hier.

Werken in de Luchtvaart

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO
Flying Blue Lodewijk Lodewijk Lodewijk Oudshoorn Londen London City
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Redactie
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • LinkedIn

Frequent flyer, luchtvaartprofessional en liefhebber; alles wat je weten wil, je vindt het op Up in the Sky - Alles over luchtvaart.

Gerelateerde Artikelen

Amerikaanse airline stuurt A320neo’s retour 

13/02/2026Leon Holtkuile

F-35’s en vliegdekschip duiken op aan andere kant van de wereld

13/02/2026Leon Holtkuile

Airbus en Boeing krijgen nog meer concurrentie uit China 

13/02/2026Leon Holtkuile
Recent

Amerikaanse airline stuurt A320neo’s retour 

13/02/2026

F-35’s en vliegdekschip duiken op aan andere kant van de wereld

13/02/2026

Airbus en Boeing krijgen nog meer concurrentie uit China 

13/02/2026
Populair

Europese straaljager lijkt uiteen te vallen

10/02/2026

Surinamers boos op KLM: ‘Dit is onacceptabel’

09/02/2026

Nieuwe F-35’s mogelijk geleverd zonder cruciaal onderdeel

13/02/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.

Werken in de Luchtvaart

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.