De aan de zoektocht naar MH370 deelnemende landen maken zich op voor de afronding van het zoeken. Bij 90% van het zoekgebied is inmiddels doorzocht.
Vijf gevonden onderdelen
Op stranden van verschillende landen zijn vijf verschillende onderdelen aangespoeld die hoogstwaarschijnlijk van de verdwenen airliner zijn. Op basis van drijfmodellen en de vindplaatsen is Australië ervan overtuigd op de juiste plek te zoeken. De Maleisische minister van Transport zegt dat het zoeken doorgaat tot het gehele zoekgebied is bekeken.
Zoeken
Inmiddels is meer dan 105.000 km2 van de 120.000 km2 doorzocht door het ingehuurde Fugro. Het gebied ligt zo’n 1.800 km van de westkust van Australië verwijderd en is één van de meest onherbergzame gebieden ter wereld. Het weer werkt momenteel tegen, op het zuidelijk halfrond komt de winter er nu aan. Dit heeft slechte omstandigheden en zeer hoge golven (tot 12 meter) ten gevolg. Het zoeken gaat daardoor minder snel. Sinds enige tijd wordt er weer met drie schepen gezocht. Twee van het Nederlandse Fugro en een Chinees schip. De verwachting is dat het gehele gebied in juni of juli doorzocht is.
Stoppen
In de laatste MH3070 update van het zoekteam valt (nogmaals) te lezen dat als er geen nieuwe informatie beschikbaar komt het zoeken zal stoppen. Maleisië, China en Australië hebben een drielanden-overleg gepland voor eind juni of begin juli. Het valt te verwachten dat het einde van het zoeken daarna wordt aangekondigd.



Verschillend
VWO