Brussels Airport zet een nieuwe stap in het herstel van de terroristische aanslagen in maart. De luchthaven start op 24 oktober met het afbreken van de witte tenten voor de pre-controle tegenover de vertrekhal.
Op 1 mei ging de vertrekhal opnieuw open voor passagiers. Voor de vertrekhal werden tijdelijke constructies geplaatst (de tenten) om een controle van passagiers mogelijk te maken. Zij moesten er kort doorheen lopen voordat ze de terminal konden binnengaan.
Opmerkelijke maatregel
“De tenten zijn een van de meest opmerkelijke en meest zichtbare maatregelen die na de aanslagen genomen werden om de veiligheid op de luchthaven in de publieke zones te versterken. Tegen 7 november moet de zone waar de tenten nu staan weer het uitzicht van voorheen hebben”, zegt Arnaud Feist, de CEO van Brussels Airport, in een verklaring.
Minder zichtbaar
De witte tenten worden vervangen door minder zichtbare veiligheidsmaatregelen. Daarbij gaat het om bijvoorbeeld automatische herkenning van nummerplaten en gezichtsherkenning.
“Behalve de reeds bestaande veiligheidsmaatregelen zullen ook meer politieagenten op het terrein aanwezig zijn en wordt het aantal camera’s uitgebreid. Ik ben blij dat ik dit nieuwe, slimme veiligheidsconcept mag voorstellen. Het veiligheidsniveau op de luchthaven wordt nog hoger dankzij de introductie van technologische innovaties. De passagiers zullen er tegelijk minder van merken”, aldus de Belgische minister van Binnenlandse Zaken en Veiligheid, Jan Jambon.
Nu te bestellen: Transavia's Retro A321neo!🤩
Pre-order nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!


Verschillend
VWO