De vervoercijfers over april laten een positief beeld zien voor Air France-KLM. Vluchten naar alle regionen van de wereld zaten in de lift en de gemiddelde bezettingsgraad steeg.
De cijfers zijn wat gekleurd. Het paasweekend viel vorig jaar in maart, dit jaar was het in april. Ook de meivakantie viel voor een groter deel dan vorig jaar in april.
Stijging
Met name KLM en Transavia laten een sterke stijging zien. KLM verwelkomde in april 10,2% meer passagiers aan boord in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar en realiseerde een stijging van de bezettingsgraad naar een recordhoogte van 89,5%. KLM-ceo Pieter Elbers: “Een mooie stijging in passagiersaantallen door meer productie en hogere bezettingsgraad. Het onderstreept de positieve effecten van onze netwerkstrategie en nieuwe bestemmingen voor onze klanten.”
Transavia ontving 1,3 miljoen passagiers, een plus van 28 procent. De capaciteit steeg iets minder hard dan het aantal passagiers, waardoor de loadfactor toenam naar 89,3 procent. De groep maakt de aantekening dat de groei met name door de timing van pasen komt.
Air France
De gebroeders Air France en Hop! zagen een passagiersstijging van 2,7 procent en een loadfactor van 86,1 procent. De groei zat ‘m met name in de long-haul passagiers. In totaal reisden 8,4 miljoen mensen met één van de dochtermaatschappijen van de Air France-KLM groep. De gemiddelde prijzen van de tickets stegen ten opzichte van vorig jaar.
Zorgenkindje
De vrachtactiviteiten bij KLM blijven het zorgenkindje van de groep. In april zit cargo van de gehele groep in de lift met 1,4 procent meer traffic. Die groei is geheel aan Air France te danken. Daar was 4,5 procent meer vervoer. KLM haalde het gemiddelde omlaag met 0,8 procent. Andere maatschappijen en vliegvelden laten net als AF stijgingen zien. Er was bij KLM gehoopt op meer vervoer, want er werd 1,9 procent meer capaciteit ingepland. De loadfactor zakte dus.



Verschillend
VWO