
De eerste vlucht van de nieuwe 787-9 van KLM, met vliegtuigregistratie PH-BHA, heeft als eindbestemming Bahrein. Andere bestemmingen zoals Caïro, Xiamen, Vancouver, Havana, Rio de Janeiro, Fukuoka, Tokio Narita, Quito-Guayaquil en Chengdu worden ook genoemd.
De vlucht zal plaatsvinden op 26 oktober en er zal een tussenstop in Abu Dhabi worden gemaakt. De dreamliner gaat de Airbus A330-200, de Airbus A330-300 en Boeing 777-200 die normaal op dit traject worden ingezet ondersteunen. Tickets boeken voor deze bijzondere vlucht in de nieuwe dreamliner gaat helaas nog niet, KLM heeft de 787-9 nog niet ingepland. Op de site van de luchtvaartmaatschappij staat de Boeing 777-200 ingepland op 26 oktober naar Bahrein met een tussenstop in Abu Dhabi. KLM bevestigt tegenover Upinthesky dat de 787-9 vliegt wel, maar geven ze geen reden waarom er nog een ander toestel is ingepland.
De 787-9’s van KLM
Vorige week is bekend geworden dat de 787’s van KLM vernoemd worden naar bloemsoorten. Air-France en KLM hebben in totaal 25 dreamliners besteld in begin 2012 en de eerste 787-9 wordt in oktober verwacht, waarna deze dus al snel in gebruik wordt genomen. De piloten die de nieuwe Boeing gaan vliegen worden binnenkort getraind op Schiphol-Oost, waar KLM vanaf 29 januari de 787-simulator in gebruik gaat nemen.
Door: Bas Witte


Uddel
MBO