In een update zegt Australië dat doorgezocht wordt totdat de huidige 120.000 km2 oceaanbodem bekeken is. Als MH370 dan nog niet gevonden is stopt de zoekactie. Mochten er nieuwe aanwijzingen komen dan zal overwogen worden verder te gaan.
Zoekactie
Tot nu toe is 50.000 km2 bekeken door de inmiddels nog drie schepen. Australië, Maleisië en China zouden eerst 60.000 km2 doorzoeken, maar eind april is dit verdubbeld naar 120.000 km2. Dit gebied is aangewezen als meest waarschijnlijk waar MH370 gecrasht zou zijn.
Onlangs is het vierde schip, de Fugro Supporter, weer naar een volgende klus gegaan en zijn er drie schepen over. Door het slechte weer hebben alle drie de schepen de zoekactie sinds 30 mei stil moeten leggen. De winter staat voor de deur met slechte weersomstandigheden. Australië benadrukt dan ook dat de veiligheid van het personeel voorop staat. De golven kunnen tot twaalf meter hoog worden, zo is de voorspelling.
Zodra het weer beter wordt zal eerst in het zuiden gezocht worden. In dat deel is de oceaan het ruwst in de winter. Australië wil dat achter de rug hebben.
Scannen

Ondertussen voert Fugro Equator wel extra scans van de oceaanbodem uit. Deze informatie van het vergrote zoekgebied is nodig voordat met het daadwerkelijk zoeken wordt begonnen. Dit zoeken gebeurt met een zogenaamde ’towfish’, een apparaat dat aan een lange kabel op circa 100 meter boven de oceaanbodem wordt voortgesleept. Zoeken met de towfish is wat nu steeds gebeurt en is fase 2 in het zoekproces. Het is noodzakelijk te weten waar bergen en dalen in de bodem zijn om goed te kunnen zoeken en de towfish niet te beschadigen. Fugro Equator scant nu de bodem met behulp van sonar apparatuur (fase 1 van het zoeken). Ook toen het schip nog wachtte op de te laat geleverde towfish is doorgegaan met dit scannen, waardoor al circa 100.000 km2 in kaart is gebracht. Australië leek maanden geleden al te anticiperen op een mogelijk uitbreiding van het zoekgebied.
Schepen
Het contract met het bedrijf achter de Go Phoenix loopt eind juni af. Dan zal dit schip teruggaan naar Singapore. Fugro gaat dus door met twee schepen.
Meer Nieuws
Al ons nieuws over de verdwenen 777 vind je hier.
De feiten van MH370 op een rij.
Nu te bestellen: Transavia's Retro A321neo!🤩
Pre-order nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!



Uddel
MBO