Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    Nieuwe luchtvaartminister knipoogt vast naar Schiphol

    06/02/2026

    Goed nieuws voor liefhebbers van ‘Schiphol Airport’

    05/02/2026

    Martinair 747 met problemen terug naar Amsterdam

    05/02/2026

    Koninklijke Luchtmacht klaar voor C-390

    05/02/2026

    TUI heeft grootse plannen

    04/02/2026
  • Achtergrond

    Go-around: met vol vermogen terug de wolken in | Column

    07/02/2026

    KLM-gezagvoerder: ‘Het mooiste vliegen is toch echt het jachtvliegen’

    07/02/2026

    Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

    02/02/2026

    Wordt KLM-partner eerste klant nieuwe Airbus?

    31/01/2026

    Vlucht naar Nederland krijgt onverwachte wending | Column

    25/01/2026
  • Editors’ choice

    KLM-gezagvoerder: ‘Het mooiste vliegen is toch echt het jachtvliegen’

    07/02/2026

    Nieuwe luchtvaartminister knipoogt vast naar Schiphol

    06/02/2026

    Voormalig KLM-topman schrapt belangrijke vluchten

    05/02/2026

    KLM-partner breidt netwerk via Schiphol uit

    03/02/2026

    Nieuwe periode van start bij KLM en Transavia

    03/02/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Onderwerpen»Veiligheid»Incidenten»TransAsia ATR72 crash: pilot error
Incidenten

TransAsia ATR72 crash: pilot error

Door Joeri van Ormondt31 januari 2016, 11:00 • Update 15:20Leestijd: 3 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

Het Taiwanese luchtvaartveiligheid Autoriteit (ASC) zegt in het eindrapport dat de crash van een ATR 72-500 door de piloten komt.

TransAsia wordt aangeraden de safety protocols, piloten trainingen en sollicitatieprocedure te evalueren. Het ongeluk gebeurde op 23 juli 2014 toen de piloten op vlucht GE222 na een eerste go-around probeerden te landen tijdens een onweersbui op het Taiwanese eiland Magong. Het toestel was onderweg vanuit Kaohsiung. Het gaat niet om de crash waar beeldmateriaal de hele wereld over ging van een ATR die over een snelweg in een rivier in Taipei stortte.

Pilot error
In het rapport zegt de ASC: “Pilot error was de belangrijkste factor achter de crash, waarbij 48 van de 58 inzittenden omkwamen. Dit kon gebeuren door onder andere verkeerde inschatting van de hoogte van het vliegtuig, en het niet adequaat volgen van protocollen. De coördinatie en communicatie tussen de twee piloten en het management van fouten en gevaren was niet effectief. Dat bracht de veiligheid in gevaar.”

Te laag
Tijdens de landing was er sprake van zeer beperkt zicht. De piloten kwamen onder de minimale hoogte aanvliegen, omdat ze de baan niet konden zien. 850 meter voor de baan stortte het toestel op de grond.

De first officer had, volgens het rapport, het lage aanvliegen van de captain in twijfel moeten trekken. De FO ging juist mee met de beslissing van de captain. “Geen van de piloten zag noodzaak voor een go-around totdat het te laat was”, aldus de ASC.

2 keer
Het is niet het eerste rapport waarbij piloten en hun training van TransAsia er niet goed vanaf komen. Bij de crash met de ATR in de rivier bij Taipei zette de captain na een engine failure de nog werkende motor op idle. Daar kwamen 43 mensen om. Het eindrapport van dat incident is nog niet gepubliceerd. In een tussentijdse aanbeveling moesten alle piloten hertest worden.

Aanbevelingen
29 aanbevelingen worden er gedaan, waaronder dus veel over de training van de piloten. Er moeten meer piloten aangenomen worden om de onderbezetting op te heffen en er moeten regels geïmplementeerd worden zodat piloten protocollen blijven volgen. Ook raadt de ASC ATR aan een verbeterd grond waarschuwingssysteem in alle ATR 72-500’s te installeren.

TransAsia zegt in een reactie samen te werken met lokale flight training bedrijven om de piloten beter te scholen. Tenslotte wil de ASC dat TransAsia meer en beter gecontroleerd wordt.

Tijdslijn

19:05:51 miste de ATR het approach point. Ze zaten lager (176 voet) dan de doelhoogte van 330 voet. Daarop stopte de daling voor 10 seconde om vervolgens verder te dalen richting baan 20. De approach ging middels VOR, dit is wel een instrument approach maar niet zo precies als een ILS.

19:05:58 vraagt de captain of de baan in zicht is. De first officer reageert 9 seconden niet. Dan zeggen beide piloten tegelijk dat de baan niet in zicht is.

19:06:11 het toestel was naar links afgeweken en zat op 72 voet. Beide piloten roepen “Go-Around” en de motoren krijgen vol vermogen. Twee seconden later wordt een onbekend geluid opgenomen.

19:06:18 stoppen flight data recorder en cockpit voice recorder met opnemen.

Wrakstukken

Er worden op twee plekken wrakstukken gevonden. In zone 1 (850 meter van de baan) staan bomen en struiken met hoogte variërend van 4 tot 6,5 meter. De ATR heeft zich over een lengte van 110 meter toppen van bomen geraakt. Meerdere onderdelen worden gevonden waaronder het neuslandingsgestel en landingsgesteldeuren. Zone 2 ligt 200 meter verderop en daar is het toestel in de huizen gecrasht. Beide zones bevinden zich links van de aanvliegroute.

TransAsia_ATR_Penghu_Taiwan


Klaar voor avontuur? Dit is je kans!



Werken in de Luchtvaart

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO
ATR 72 TransAsia
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Joeri van Ormondt
  • Website
  • LinkedIn

Oprichter. Joeri heeft samen met Sander in 2013 Up in the Sky opgericht. Tot medio 2020 was hij eigenaar. Nu is hij gastredacteur. Daarnaast is hij logopedist-stottertherapeut bij De Stotterpraktijk.

Gerelateerde Artikelen

Poolse luchtruim dicht na inzet straaljagers

07/02/2026Niek de Weert

Oeps: Airbus zit per ongeluk vast

07/02/2026Niek de Weert

Go-around: met vol vermogen terug de wolken in | Column

07/02/2026Hugo Sassen
Recent

Poolse luchtruim dicht na inzet straaljagers

07/02/2026

Oeps: Airbus zit per ongeluk vast

07/02/2026

Go-around: met vol vermogen terug de wolken in | Column

07/02/2026
Populair

Russische vliegtuigfabrikant ontvangt grote order

06/02/2026

VS kiezen eerste basis voor nieuwe straaljager

06/02/2026

Nieuwe Boeing voor het eerst de lucht in

04/02/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.

Werken in de Luchtvaart

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.