Een Airbus A340-600 van Virgin Atlantic is zondagavond laat teruggekeerd naar Londen Heathrow nadat het toestel beschenen was met een laserlampje. Eén van de piloten werd verblind door het felle licht en werd daarop onwel, waarna het toestel terugkeerde. Dit melden Britse media.
Vlucht VS25 steeg rond 20.00 uur Britse tijd op richting New York JFK en werd vlak na de start beschenen met een laserlicht. Boven Ierland besloot de crew terug te keren naar Heathrow. Daar landde de Airbus iets voor 22.30 uur weer. Het toestel staat nog aan de grond, de passagiers zijn opgevangen in hotels.
Volgens de BBC onderzoekt de politie de zaak, maar zijn er nog geen aanhoudingen verricht. Virgin stelt tegenover de nieuwszender dat het toestel uit voorzorg terugkeerde. Uit communicatie tussen de piloten en de ATC blijkt dat de verblindde piloot de pilot flying nog wel kon assisteren tijdens de vlucht terug naar Heathrow.
In Groot-Brittannië kan iemand worden aangeklaagd voor het ‘schijnen van een licht in een toestel om de piloot te verblinden’. In 2015 liep een piloot van British Airways schade op aan zijn oog doordat zijn toestel beschenen werd.


Verschillend