De Duitse pilotenvakbond en Lufthansa hebben een tweede onderhandelingsverleging afgesproken in het CAO overleg.
Complex
De bond zegt dat zij en de maatschappij elkaar naderen. Ze zeggen een “marathononderhandeling van vijf dagen” achter de rug te hebben. De laatste dag werd 24 uur onderhandeld. “Door hoge complexiteit en de reikwijdte van de af te sluiten CAO is het nog niet gelukt om tot een akkoord te komen”, aldus de vakbond.
Geen deadline
Dit keer wordt geen nieuwe deadline gegeven. Begin komende week gaan de onderhandelingen verder. Beide partijen hadden zichzelf tot afgelopen vrijdag gegeven om tot een overeenkomst te komen. Deze deadline was al een week opgeschoven, nadat in eerdere onderhandelingen men er niet uit kwam. Partijen hebben afgesproken verder geen uitspraken te doen.
Stakingshistorie
De Duitse piloten hebben een historie van staken vanwege de punten die nu op tafel liggen. Er wordt al ruim twee jaar over de CAO onderhandeld. Er zijn dertien stakingen geweest, de laatste vorige zomer. De meest recente staking, in september 2015, is door de rechter verboden. De piloten van Lufthansa mochten niet staken omdat de maatschappij de low-cost dochter wil uitbreiden. Dat stakingen nu minder makkelijk zijn door tussenkomst van de rechter lijkt het onderhandelen goed te doen.
Nu te bestellen: Transavia's Retro A321neo!🤩
Pre-order nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!



Verschillend
VWO