De Australische airlines Virgin Australia en Qantas Airways moeten twee slots op vliegveld Haneda bij Tokyo samen gaan delen. Dat besluit neemt een Australische luchtvaartautoriteit binnenkort, stelt FlightGlobal.
Extra slots
Op de luchthaven Tokyo Haneda is recent een aantal slots vrijgegeven. Onder andere Amerikaanse airlines maken daar gebruik van met nieuwe vluchten. De Australische carriers vroegen allebei twee dagelijkse slots aan, maar moeten die nu waarschijnlijk delen.
Eén slot
Volgens FlightGlobal beslist de International Air Services Commission (IASC) binnenkort dat beide maatschappijen één dagelijks slot krijgen. Met de twee slots had Qantas een lijndienst tussen Melbourne en Tokyo willen lanceren, blijkt uit de aanvraag die eerder ingediend werd. De flagcarrier vliegt nu al tussen Sydney en Haneda. Een andere optie is volgens FlightGlobal dat een dagelijkse vlucht tussen Melbourne en Tokyo Narita verplaatst wordt naar Haneda. Daar zijn dan wel twee slots voor nodig.
Kansen voor Virgin
Qantas stelt in de aanvraag dat de carrier de enige maatschappij is die “zonder risico” bij de start van het komende zomerseizoen in maart 2020 de vluchten kan uitvoeren. Daar is de IASC het volgens FlightGlobal niet mee eens. Wat Qantas doet als de maatschappij maar één slot krijgt, werd in de aanvraag niet beschreven.
Nu op voorraad: Transavia's Retro A321neo!🤩
Bestel nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!



Uddel
MBO