Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    Goed nieuws voor liefhebbers van ‘Schiphol Airport’

    05/02/2026

    Martinair 747 met problemen terug naar Amsterdam

    05/02/2026

    Koninklijke Luchtmacht klaar voor C-390

    05/02/2026

    TUI heeft grootse plannen

    04/02/2026

    United 767 keert om naar Schiphol

    04/02/2026
  • Achtergrond

    Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

    02/02/2026

    Wordt KLM-partner eerste klant nieuwe Airbus?

    31/01/2026

    Vlucht naar Nederland krijgt onverwachte wending | Column

    25/01/2026

    Een KLM DC-10-vlucht om nooit te vergeten | Column

    24/01/2026

    ‘In tien uur leer ik je vliegen’ | Interview

    24/01/2026
  • Editors’ choice

    Voormalig KLM-topman schrapt belangrijke vluchten

    05/02/2026

    KLM-partner breidt netwerk via Schiphol uit

    03/02/2026

    Nieuwe periode van start bij KLM en Transavia

    03/02/2026

    Nieuwe Spitfire te zien in een Nederlands museum

    02/02/2026

    Nieuw kabinet wil nachtsluiting Schiphol, kan dat?

    01/02/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Naast het nieuws»Achtergrond»Opinie»Column»Column Goof Bakker: Vrienden maken
Column

Column Goof Bakker: Vrienden maken

Door Goof Bakker28 maart 2016, 10:59 • Update 28 augustus 2020, 11:23Leestijd: 3 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
©Goof Bakker
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

De met palmbomen en magnolia’s versierde straten van de woonwijk rond McDill Air Force Base zijn verkeerstechnisch één grote chaos. Er staan duizend auto’s stil. De meeste vol gillende kinderen. “Mommy I want to see the Thunderbirds!” Helaas. We worden van de ene entrance naar de andere gestuurd door norse politieagenten met zonnebrillen. U kent ze wel van de TV.

Opeens komt de boel in beweging en rij ik onder een grote toegangspoort door: WELCOME TO MCDILL AIR FORCE BASE. Nu is het de beurt aan boze militairen om ons met brede armgebaren terecht te wijzen. Je mag opeens alleen nog maar naar binnen met een pasje!

Eén-voor-één keren de auto’s om. Nog meer chaos. Maar niet getreurd. Peter O. Night Airport is maar twintig minuten rijden van hier, bedenk ik me. De andere kant van de Hillsborough Bay. Daar kun je de Thunderbirds vast ook wel zien.

De Bay Shore Drive naar het miljonairsvliegveld voert langs statige southern style mansions, zó weggelopen uit Gone with the Wind. Ook hier weer omzoomd met palmbomen. Maar veel grotere dan net, natuurlijk.

Er zijn meer mensen op mijn idee gekomen. Ze zitten in klapstoelen op een groot grasveld aan het water. Joggers, hondjesuitlaters en frisbeeërs zwermen er omheen. Ik trek mijn opklapbare visstoel (altijd de eerste aanschaf in de USA, zeven dollar bij Walmart) uit de auto en wandel over het terrein.

In expres-klungelig Engels spreek ik een echtpaar aan dat er sympathiek uit ziet. De man heeft een enorme sigaar in zijn mond die de klep van zijn baseball cap bijna in brand zet. “Good afternoon doe joe zink we kan zie de Tunderbirds from hier?” De man: “You bet! But where the hell are you from?”

Binnen een half uur weet ik àlles. Hun zoon is 26, vliegt bij Delta Airlines op de Embraer 175. Van Philadelphia naar Chicago, en soms naar de Bahama’s. Ze zijn erg trots op hem. ‘Hij is net als jij begonnen op kleine vliegtuigjes’, vertellen ze.

Ik maak goede sier door te zeggen dat ‘Our queen Maxima is also going to buy an Embraer’. Dat vinden ze natuurlijk geweldig. En ik vertel ook dat ik wel eens bij Embraer ben geweest. Dat vinden ze interessant. Dat ik twee dagen tevoren nog in een straaljager naast de B-29 Fifi heb gehangen, vinden ze moeilijker te geloven. “Check it on the internet, just google ‘Goof kissing Fifi’. Ze doen het. Dan geloven ze me.  

Maar opeens wordt het stil, want nu is het woord aan de Thunderbirds. Ze draaien hun show in het heldere zonlicht, dat bij vlagen op alle vleugels tegelijk weerspiegelt. “Awesome”. We zijn het helemaal met elkaar eens.

Een buurman komt aanwandelen, voegt zich erbij. Arnoldo. Native Tampanian. Dat zijn er niet veel; verreweg iedereen hier is import. Hij herinnert zich nog de tijd dat er nog maar twee miljoen mensen in Florida woonden. En dat McDill de thuisbasis was van een Top- Gun-achtig squadron. Arnoldo vertelt dat hij als kind ging kijken hoe de jachtvliegtuigen laag over Tampa Bay achter elkaar aan jakkerden. ‘Sometimes the planes seemed to touch the waves’. Welke vliegtuigen het waren weet hij niet, maar gezien zijn leeftijd te zien moeten het Sabres geweest zijn. Of Shooting Stars.

We nemen hartelijk afscheid. In nauwelijks twee uur zijn we vrienden geworden, dank zij de bemiddeling van de US Air Force.“See you in the Netherlands. Be sure to call! I’ll show you around.” Ik heb het al honderd keer gezegd, maar er is nog nooit iemand gekomen. Misschien deze keer?

Goof Bakker


Nu te bestellen: Transavia's Retro A321neo!🤩

Pre-order nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!





Werken in de Luchtvaart

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend
Column Goof
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Goof Bakker
  • Website
  • Facebook

Columnist en mede-eigenaar van Up in the Sky. Goof heeft zijn sporen verdiend als reclametekstschrijver en schrijft nog altijd over luchtvaart. Hij publiceerde onder andere in NRC Handelsblad en de Volkskrant. Zijn columns verschijnen zowel op Up in the Sky als in Piloot & Vliegtuig. Regelmatig kiest Goof het luchtruim, de ene keer in een Cessna O-2A, de andere keer in een Yak-52.

Gerelateerde Artikelen

SWISS lovend over Airbus: ‘Zeer betrouwbaar gebleken’

05/02/2026Selim Tuncyurek

Goed nieuws voor liefhebbers van ‘Schiphol Airport’

05/02/2026Niek de Weert

Wat doet Airbus met drones op luchtmachtbasis?

05/02/2026Selim Tuncyurek
Recent

SWISS lovend over Airbus: ‘Zeer betrouwbaar gebleken’

05/02/2026

Goed nieuws voor liefhebbers van ‘Schiphol Airport’

05/02/2026

Wat doet Airbus met drones op luchtmachtbasis?

05/02/2026
Populair

A380 maakt twee vluchten met gereedschap in vleugel

02/02/2026

Nieuwe Boeing voor het eerst de lucht in

04/02/2026

Airbus neemt afscheid van opmerkelijk vliegtuig

02/02/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.

Werken in de Luchtvaart

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.