Na 17 jaar zal de allerlaatste Boeing 747 van Qantas, de VH-OEF, op 9 februari 2020 voor het laatst vliegen.
Dreamliner
Vorig jaar maakte Qantas bekend dat de 747 uit de vloot zou worden gefaseerd. Toen bestelde de maatschappij een aantal 787-9’s om de jumbojet te vervangen. Eind 2020 moeten er 14 Dreamliners vliegen voor Qantas.
Laatste vlucht
De laatste vlucht zal van Sydney naar Los Angeles gaan. Op 9 februari vertrekt het toestel om vijf uur ’s middags en dan komt het in LA om 11:50 ’s ochtends aan, lokale tijd. De vlucht kan ook gedeeltelijk met punten betaald worden.
Tweede leven
Eén van de 747’s van Qantas heeft een tweede leven gekregen bij Rolls-Royce. Die zal het toestel gebruiken om nieuwe motoren mee te testen. Het bedrijf heeft hier 80 miljoen dollar voor betaald.
Nu te bestellen: Transavia's Retro A321neo!🤩
Pre-order nu in de nieuwe webshop! Let op: limited edition, dus wees er snel bij!



Uddel
MBO