Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    Nieuwe luchtvaartminister knipoogt vast naar Schiphol

    06/02/2026

    Goed nieuws voor liefhebbers van ‘Schiphol Airport’

    05/02/2026

    Martinair 747 met problemen terug naar Amsterdam

    05/02/2026

    Koninklijke Luchtmacht klaar voor C-390

    05/02/2026

    TUI heeft grootse plannen

    04/02/2026
  • Achtergrond

    Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

    02/02/2026

    Wordt KLM-partner eerste klant nieuwe Airbus?

    31/01/2026

    Vlucht naar Nederland krijgt onverwachte wending | Column

    25/01/2026

    Een KLM DC-10-vlucht om nooit te vergeten | Column

    24/01/2026

    ‘In tien uur leer ik je vliegen’ | Interview

    24/01/2026
  • Editors’ choice

    Nieuwe luchtvaartminister knipoogt vast naar Schiphol

    06/02/2026

    Voormalig KLM-topman schrapt belangrijke vluchten

    05/02/2026

    KLM-partner breidt netwerk via Schiphol uit

    03/02/2026

    Nieuwe periode van start bij KLM en Transavia

    03/02/2026

    Nieuwe Spitfire te zien in een Nederlands museum

    02/02/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Naast het nieuws»Achtergrond»Opinie»Column»Column Goof»Een opvolger voor Meiltje? | Column Goof
Column Goof

Een opvolger voor Meiltje? | Column Goof

Door Goof Bakker20 april 2020, 12:59 • Update 16:31Leestijd: 4 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
©Goof Bakker
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

Directeur Meiltje de Groot van Vliegveld Teuge gaat weg. Ik vond haar goed, maar dat vond zeker niet iedereen.

Ik begreep haar plannen wel. Teuge wordt overeind gehouden door maar liefst vier gemeenten, en die willen het vliegveld op de kaart hebben in een tijd van CO2, climate change en sustainability.

Die gemeenten maken er géén speerpuntbeleid van om de rundlederen sportvliegtuigen van vijf succesvolle lokale ondernemers te faciliteren.

©Goof Bakker

En je kunt er moeite mee hebben: op de kaart staan is wat de politiek wil. Dan blijft de geldkraan open.

Het grasmaaien, de brandstofvoorziening, en het beleid rond de openingstijden en de landingsgelden leed wel eens onder alle PR-werkzaamheden. Dat was duidelijk. En de bemanning van de havendienst was al fors, en is zeker niet kleiner geworden de laatste tien jaar. Velen denken dat dat met inzet van vrijwilligers goedkoper kan.

De nieuwe uitdaging is het Corona-spook. Ik denk dat een vliegveld in deze ongezonde tijden een essentieel deel van de infrastructuur is. Van traumaheli’s tot observatievluchten, alsmede de aanvoer van medische mannen en materialen. Vorige week zijn er nog dozen vol mondkapjes (?) via Teuge vervoerd.

Ik denk dat we op Teuge iemand nodig hebben met een hart voor de general aviation, en liefst ook actief in de GA, en iemand die zeer veel aanwezig is op het vliegveld. Iemand die geregeld met alle ondernemers en gebruikers om de tafel gaat. Dat vergadert ook het lekkerst met de overheid en wispelturige omwonenden.

©Goof Bakker

Maar makkelijk wordt het sowieso niet. Daarom: als een of andere overbodig geworden blazer-bobo uit Amstelveen denkt dat hij er een mooi baantje aan heeft om die boertjes met hun Cessna’s daar bij Deventer te gaan managen, dan wil ik nadrukkelijk waarschuwen voor een hoofdpijnbaan bij uitstek.

Goof Bakker

[email protected]

©Goof Bakker

Additional facts

Kan het commercieel? Sommigen denken van wel. Op Vliegveld Budel opereert een groep ondernemers die een zeer specifiek deel van de commerciële general aviation bedient. Te ingewikkeld om hier uit te leggen, maar dat is geen business-model dat op vliegvelden als Hoogeveen, Texel en Teuge kan worden toegepast. 

©Goof Bakker

In het veelgeprezen Duitsland zijn alle groene velden zwaar gesubsidieerd door de deelstaat waarin ze liggen. In GA-dromenland VS gaan elk jaar tientallen commerciële vliegvelden failliet. 

In de loop van de jaren heeft zich bij mijn weten precies één ondernemer gemeld voor Teuge, en die wilde precies één euro betalen. 

©Goof Bakker

Proeflezer Martin meldt dat ook Seppe tien jaar geleden geprivatiseerd is. Daar is veel onroerend goed verrezen van een grote projectontwikkelaar. Interessante case, misschien een voorbeeld voor Teuge? Wordt daar geld verdiend? 

Proeflezer Wim Iding stelt: ‘commercieel’ kan op basis van samenwerkende bedrijven. Een aantal jaren geleden is er een onderzoek geweest dienaangaande. De vliegclub heeft ook geparticipeerd en het is de moeite waard dat onderzoek te actualiseren. De huidige structuur is niet toekomstbestendig en veel voetangels en klemmen zijn bedreigend. Denk aan de anti-actiegroepen. En kwantificeer de grondwaarde van het vliegveld eens in termen van woningbouwwaarde etc. Onderschat ook de invloed van de politiek niet. Het luchthavenbesluit is nog niet genomen en is uiterst belangrijk voor de continuïteit en het op peil houden van het aantal vliegbewegingen. Als dit proces niet op de juiste wijze wordt gemanaged pakken zich donkere wolken boven Teuge samen. Dus ‘small social talk’ en ‘popie jopies’ moeten we echt niet hebben. Betrokken bij GA en echt verstand van zaken met een soepele vasthoudende attitude. 

Proeflezer Daniël meldt: “Deze zinsnede is incorrect: Teuge wordt overeind gehouden door vier gemeenten. Het zijn namelijk de gebruikers die met landingsgelden de luchthaven al vijf jaar op rij op een 0-niveau houden.” 

Proeflezer Jaap meldt: “Het is een dwanggedachte dat alle voorzieningen altijd tenminste selfsupporting moeten zijn (openbaar vervoer en de zorg, om maar wat te noemen), en zich zelf moeten kunnen bedruipen, en het liefst nog winst maken. Dat geldt ook voor kleine vliegveldjes: ze voorzien in verschillende behoeften, houd ze in stand!” 

©Goof Bakker

Klaar voor avontuur? Dit is je kans!



Werken in de Luchtvaart

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend
Teuge
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Goof Bakker
  • Website
  • Facebook

Columnist en mede-eigenaar van Up in the Sky. Goof heeft zijn sporen verdiend als reclametekstschrijver en schrijft nog altijd over luchtvaart. Hij publiceerde onder andere in NRC Handelsblad en de Volkskrant. Zijn columns verschijnen zowel op Up in the Sky als in Piloot & Vliegtuig. Regelmatig kiest Goof het luchtruim, de ene keer in een Cessna O-2A, de andere keer in een Yak-52.

Gerelateerde Artikelen

Trump noemt iconische luchthaven ‘verschrikkelijk’

06/02/2026Leon Holtkuile

VS kiezen eerste basis voor nieuwe straaljager

06/02/2026Niek de Weert

Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

02/02/2026Joost den Hoed
Recent

KLM-partner wil opnieuw ‘grote order’ plaatsen 

06/02/2026

Trump noemt iconische luchthaven ‘verschrikkelijk’

06/02/2026

Nachtmerrie op Brussels Airport net op tijd voorkomen

06/02/2026
Populair

A380 maakt twee vluchten met gereedschap in vleugel

02/02/2026

Nieuwe Boeing voor het eerst de lucht in

04/02/2026

Airbus neemt afscheid van opmerkelijk vliegtuig

02/02/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.

Werken in de Luchtvaart

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.