Close Menu
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws
  • Achtergrond
  • Editors’ Choice
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Longread
    • Militair
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Facebook X (Twitter) Instagram LinkedIn YouTube WhatsApp
  • Over Up in the Sky
  • Vacature plaatsen
  • Adverteren
  • Redactie
  • Tip de redactie
  • Contact
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp
Up in the SkyUp in the Sky
  • Home
  • Recent
  • NL Nieuws

    Goed nieuws voor liefhebbers van ‘Schiphol Airport’

    05/02/2026

    Martinair 747 met problemen terug naar Amsterdam

    05/02/2026

    Koninklijke Luchtmacht klaar voor C-390

    05/02/2026

    TUI heeft grootse plannen

    04/02/2026

    United 767 keert om naar Schiphol

    04/02/2026
  • Achtergrond

    Wie wordt de nieuwe ‘minister van luchtvaart’? | Analyse

    02/02/2026

    Wordt KLM-partner eerste klant nieuwe Airbus?

    31/01/2026

    Vlucht naar Nederland krijgt onverwachte wending | Column

    25/01/2026

    Een KLM DC-10-vlucht om nooit te vergeten | Column

    24/01/2026

    ‘In tien uur leer ik je vliegen’ | Interview

    24/01/2026
  • Editors’ choice

    Voormalig KLM-topman schrapt belangrijke vluchten

    05/02/2026

    KLM-partner breidt netwerk via Schiphol uit

    03/02/2026

    Nieuwe periode van start bij KLM en Transavia

    03/02/2026

    Nieuwe Spitfire te zien in een Nederlands museum

    02/02/2026

    Nieuw kabinet wil nachtsluiting Schiphol, kan dat?

    01/02/2026
  • Rubrieken
    • Analyse
    • Boeken
    • Column
    • Foto-artikel
    • Historische Luchtvaart
    • Interview
    • Militair
    • Longread
    • Opinie
    • Podcast
    • Travel
  • Webshop
  • Werken in de Luchtvaart
Up in the SkyUp in the Sky
Home»Algemeen»Nieuws»Coronavirus»Lang niet altijd 15 procent extra bij KLM-voucher
Coronavirus

Lang niet altijd 15 procent extra bij KLM-voucher

Door Redactie10 juni 2020, 10:33 • Update 12:27Leestijd: 3 minuten
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email
Geparkeerde vliegtuigen op de Aalsmeerbaan - ©Remco de Wit
Delen
Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email

De 15 procent extra waarde bij een coronavoucher van KLM betekent niet altijd daadwerkelijk 15 procent extra. Up in the Sky duikt in de voorwaarden van de reisvoucher van de maatschappij.

Persbericht

Op 15 mei verzond KLM onderstaand persbericht waarin stond vermeld dat de vouchers van KLM aantrekkelijker worden gemaakt: Deze voucher en de vouchers die eerder uitgegeven zijn, krijgen een extra waarde van 15% toegekend. Coronavouchers zouden dus 15 procent extra waard worden. Deze extra waarde kan worden gebruikt voor een nieuwe boeking, maar wordt niet uitbetaald als de ongebruikte voucher na 12 maanden in cash wordt uitgekeerd.

KLM opereert altijd volgens nationale en internationale wet- en regelgeving. De huidige ongekende COVID-19 crisis heeft voor zowel klanten als bedrijven veel onzekerheid en geheel onvoorziene situaties met zich meegebracht, waar bestaande regelgeving helaas onvoldoende in voorziet, op tal van vlakken en ook op het gebied van refunds. De afgelopen periode heeft KLM refund-vouchers uitgegeven voor tickets op geannuleerde vluchten. Deze vouchers kunnen na 12 maanden worden omgezet in cash, als de voucher niet (geheel) is gebruikt.  We hebben begrip voor de onzekerheid, die dit voor klanten met zich meebrengt, maar vragen ook begrip voor ons schipperen tussen vele factoren. 

De situatie in de luchtvaart is nu iets meer gestabiliseerd. In dit licht en ook gegeven de nieuwe aanbeveling van de EU Commissie, heeft minister Van Nieuwenhuizen besloten haar eerdere aanwijzing tot 1 juli aan ILT in te trekken. Dit betekent dat KLM haar beleid hierop zal aanpassen voor passagiers wiens ticket vanaf 14 mei 2020 geannuleerd zal worden. Deze klanten krijgen de keuze tussen een voucher of cash refund indien zij niet omgeboekt willen worden. Deze voucher en de vouchers die eerder uitgegeven zijn krijgen een extra waarde van 15% toegekend. Deze extra waarde kan worden ingezet bij een nieuwe boeking maar wordt niet meegenomen in de cash uitbetaling na 12 maanden als er geen nieuwe boeking is gedaan. KLM persbericht dd 15 mei

Voorwaarden

Een blik op de voorwaarden leert dat de voucher een extra waarde TOT 15 procent kán krijgen. De regels daarvoor staan beschreven in de meest gestelde vragen-sectie op de website.

Geldigheid

De voucher is allereerst geldig tot en met 31 december 2021. Maar om in aanmerking te komen voor de extra waarde moet de nieuwe vlucht vóór 31 oktober 2020 worden geboekt en ná 16 juni 2020. De datum van die nieuwe vlucht moet vóór 15 juni 2021 liggen.

Nieuwe ticketprijs lager of gelijk

Als de prijs van het nieuwe ticket lager is dan de voucherwaarde (zonder die 15 procent), dan krijg je een nieuwe voucher met de restwaarde, maar zonder extra waarde. Mocht de prijs van het nieuwe ticket gelijk zijn aan de voucher waarde, dan wordt er ook geen 15 procent extra toegekend.

Nieuwe ticketprijs hoger

Alleen als de ticketprijs hoger is dan de voucher, dan wordt er tot 15 procent extra waarde toegekend. Stel dat het vliegticket 100 euro was en het nieuwe vliegticket is 105 euro, dan wordt er dus 5 procent extra waarde gegeven en krijgen passagiers niet die tien resterende euro van de extra waarde in bijvoorbeeld een nieuwe voucher terug. Pas vanaf – in dit voorbeeld – 115 euro, wordt er 15 procent extra waarde berekend.

Infographic

De maatschappij maakte onderstaande infographic om erachter te komen of je in aanmerking komt voor de extra waarde.

https://wecare.klm.com/nl_en/image/flowchart_voucher.png
©KLM
KLM: alle vouchers worden 15 procent meer waard

Klaar voor avontuur? Dit is je kans!



Werken in de Luchtvaart

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO
coronavoucher
Delen: Facebook WhatsApp Twitter LinkedIn Email Copy Link
Redactie
  • Website
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • LinkedIn

Frequent flyer, luchtvaartprofessional en liefhebber; alles wat je weten wil, je vindt het op Up in the Sky - Alles over luchtvaart.

Gerelateerde Artikelen

Goed nieuws voor liefhebbers van ‘Schiphol Airport’

05/02/2026Niek de Weert

Voormalig KLM-topman schrapt belangrijke vluchten

05/02/2026Selim Tuncyurek

Martinair 747 met problemen terug naar Amsterdam

05/02/2026Niek de Weert
Recent

SWISS lovend over Airbus: ‘Zeer betrouwbaar gebleken’

05/02/2026

Goed nieuws voor liefhebbers van ‘Schiphol Airport’

05/02/2026

Wat doet Airbus met drones op luchtmachtbasis?

05/02/2026
Populair

Stewardess klaagt Airbus aan

01/02/2026

A380 maakt twee vluchten met gereedschap in vleugel

02/02/2026

Nieuwe Boeing voor het eerst de lucht in

04/02/2026

Bedankt

Je ontvangt vanaf nu de nieuwsbrief!

.

Werken in de Luchtvaart

Officier Vlieger (VWO) – Werken bij Defensie

Verschillend
VWO

Officier Vlieger – Werken bij Defensie

Verschillend

Onderofficier Luchtgevechtsleiding – Werken bij Defensie

Uddel
MBO
Up in the Sky
Facebook Instagram Threads X (Twitter) LinkedIn TikTok YouTube WhatsApp RSS
  • Over Up in the Sky
  • Adverteren
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Privacy
  • Manage Consent
  • Contact
© 2026 UpFactory B.V. Alle rechten voorbehouden.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.